Вибір підрозетника: матеріали та розміри

in #electrical5 years ago

Для монтажу в стіни електроустановочних виробів використовується спеціальний пристрій – підрозетник. Цей елемент забезпечує фіксацію вимикача або розетки безпосередньо всередині отвору.

В електромонтажній справі використовуються різні подрозетники, причому відрізняються вони як розмірами, так і матеріалом виготовлення. В даний час подрозетники виготовляються з пластика і металу. У рідкісних випадках можуть використовуватися дерев'яні накладки. Зазвичай такі пристрої застосовують при відкритій електропроводці, наприклад, на дачах і інших тимчасових спорудах. Також в останні роки втратили популярність металеві конструкції, незважаючи на високу міцність і тривалий термін експлуатації. Істотним недоліком металевих деталей є те, що вони проводять електричний струм. Практично у всіх квартирах, приватних будинках, офісах, в інших комерційних і промислових підприємствах встановлюють негорючі конструкції, виготовлені з пластику.

розетка.jpg

Конструкційні особливості підрозетників

Пристрій підбираються залежно від місця монтажу. Елемент складається з фіксаторів і сполучних деталей. Фіксаторами служать лапки, які в процесі обертання болтів зсуваються або розсуваються в сторони. Конструктивні елементи можуть монтуватися в отворі з бетону, гіпсокартону, газобетонних блоків, піноблоків. Залежно від конструктивних особливостей виділяють два типи підрозетників:

  1. приховані;
  2. відкриті.

Зазвичай конструкції відкритого типу монтують в плінтус. Форма підрозетників може бути круглою, прямокутною і овальною. В окремих випадках виникає необхідність монтувати кілька електроустановочних виробів в один підрозетник. Для цих цілей використовуються подвійні і потрійні конструкції. При виборі підрозетника особливу увагу необхідно приділити глибині стакана. У деяких випадках потрібен монтаж спеціальних електротехнічних виробів. Спеціально для них підбираються поглиблені подрозетники.

Для побутових умов призначені подрозетники стандартних розмірів. Їх глибина становить 40 мм, а а діаметр - близько 65мм (внутрішні розміри). Незважаючи на те, що існують певні стандарти, виробники нерідко відхиляються від них. Тому при виборі підрозетників рекомендується звертати увагу на розміри.

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.12
JST 0.033
BTC 63855.79
ETH 3113.00
USDT 1.00
SBD 4.04