Info Football #15 Puchar Niemiec , Transfery

in #polish5 years ago

Siemanko dziś kolejna porcja informacji oraz ciekawostek ze świata piłki.

• Niespodzianki w Pucharze Niemiec, zacznijmy od meczu Borussia Dortmund vs Werder Brema. Drużyna Werderu wyeliminowała zespół z Dortmundu w 1/8 finału pucharu. Drużyna z Bremy sprawiła sensację i dwukrotnie zdołała odrobić straty w dogrywce, aby następnie zapewnić sobie zwycięstwo po rzutach karnych. Wynik w konkursie jedenastek (2:4). Po 90 minutach był remis 1:1, a w dogrywce oba zespoły zdobyły po dwie bramki. W drużynie Borussi zabrakło Łukasza Piszczka.

Kolejną niespodzianką jest wyeliminowanie drużyny Bayeru Leverkusen przez drugoligowy Heidenheim. Zespół z Leverkusen na przerwę schodził z korzystnym wynikiem 1:0, którą strzelił Julian Brandt, nic nie wskazywało, że może się coś wydarzyć. Jednak w drugiej części spotkania drużyna Heidenheim zaskoczyła swoich rywali szybkim golem już w 48 min. zdobytym przez Dovedana, a drugą bramkę 24 minuty pózniej, jak się okazało zwycięską zdobył Multhaup.

W spotkaniu, w którym przeważała tylko jedna drużyna Hamburger SV wygrał z Nuernberg 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Berkay Ozcan. Goście w tym meczu oddali tylko jeden strzał na bramkę.

W meczu rozgrywanym o godz 20:45 drużyna Duisburgu przegrała z zespołem Padeborn 1:3, choć gospodarze pierwsi strzelili bramkę, rywalom udało się odpowiedzieć na nią trzykrotnie.

• 31 letni środkowy obrońca Mehedi Benatia opuścił Juventus na rzecz Katarskiej drużyny Al Duhail. Za kapitana reprezentacji Maroko Katarczycy zapłacili 8 mln euro. Podpisał on 3,5 letni kontrakt więc jeśli wypełni go do końca zarobi on ponad 15 mln euro.

• Martin Caceres 31 letni środkowy obrońca wraca do Juventusu, w którym grał w przeszłości, a przenosi się on z drużyny Lazio Rzym na pół roczne wypożyczenie. Zapewne jego rola w zespole będzie polegała na tym, że będzie on tylko zmiennikiem tak zwanym piłkarskim zapchaj dziurą, gdy któryś z zawodników grających na obronie dozna kontuzji lub będzie zawieszony.