Info Football #17 Transfery, Puchar Hiszpanii i Francji

in #polish5 years ago

• Jakub Błaszczykowski podpisał pół roczną umowę z Wisłą Kraków i oddał swoją pensję. Oznacza to, że zarabiać będzie 500 zł, które przeznaczy na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka. Wielki Szacunek. 33-latek grał już dla Białej Gwiazdy w latach 2005-2007 i właśnie stamtąd wyruszył w wielki piłkarski świat, był kolejno zawodnikiem Borussi Dortmund, Fiorentiny i Vfl Wolfsburg.

• Puchar Hiszpanii : Drugie stracie półfinałowe Real Betis vs Valencia CF, emocjonujące spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 2:2. Gospodarze prowadzili już 2 do 0 aby stracić 2 bramki i zremisować te spotkanie a to pokazuje, że przewaga 2 bramek w futbolu jest niebezpieczna. Dla Betisu strzelali Moron 45 min. oraz Joaquin 54 minuta, te trafienie było ozdobą spotkania, ponieważ gol padł prosto z rzutu rożnego, trafienie te można nazwać centro strzałem. Dla zespołu Valencii trafiali Czeryszew 70 min i Gameiro 90min.

• Puchar Francji : Drużyna PSG w męczarniach po dogrywce pokonała trzecioligową Villefranche-Beaujolais 3:0. Bramki strzelali Draxler 102 min, Diaby 113 min oraz Cavani 119 min. Przypomnijmy, że w drużynie nie ma Neymara, który przechodzi rehabilitację i wróci dopiero za około miesiąc.

Olimpique Lyon ostatnią drużyną, która awansowała do ćwierćfinału pucharu Francji. Drużyna z Lyonu pokonała na wyjezdzie zespół EA Guingamp 2:1, a bramki w tym meczu strzelali dla Olimpiqu Dembele 7 min i Cornet 49 min, dla Guingamp Mendy minuta 88.