W PLH już półfinały.

in #polish5 years ago

Kolejna porcja relacji z polskiego hokeja. Jest coraz ciekawiej. I nie tylko dlatego, że zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć. Ale dlatego, że gra jest coraz lepsza i coraz bardziej emocjonująca.

W pierwszej parze 1/2 finału potykają się GKS Katowice (po zwycięstwie 4-3 w meczach z Unią Oświęcim w 1/4 finału) z Cracovią Kraków (4-0 z JKH Jastrzębie).
Pierwszy mecz tej pary rozegrany w Katowicach miał dwie odsłony. Pierwsza z nich należała do gospodarzy, którzy w połowie meczu prowadzili 2-0. Wydawało się, że będą w stanie kontrolować wynik, by po raz pierwszy pokonać swojego rywala. Krakowianie dowodzeni przez najbardziej w tej chwili doświadczonego trenera w lidze - Rudolfa Rochaczka, konsekwentnie dążyli do zmniejszenia prowadzenia śląskiej ekipy. W ten sposób jeszcze w drugiej tercji padł gol kontaktowy. Szybka bramka wyrównująca spowodowała, że obie drużyny musiały szukać zwycięstwa od nowa. Lepiej z tego zadania wywiązała się Cracovia, która w 52. minucie zdobyła gola zwycięskiego. W ten sposób drużyna ze stolicy Małopolski utrzymała status niepokonanej w play-offach i od razu przełamała przewagę własnego lodowiska. Poniżej link z bramkami.
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć całe spotkanie, proszę bardzo:

Mecz nr 2 w tej parze stanowił jeszcze lepsze widowisko. Cracovia zagrała jeden z najlepszych meczów w sezonie, ale GKS wcale wiele nie ustępował faworyzowanemu rywalowi. W ten sposób mogliśmy obejrzeć mecz na wysokim poziomie, jak na standardy polskiej ligi. Pierwsza tercja przyniosła prowadzenie gospodarzom, którzy grali niemal perfekcyjny hokej. Świetna gra wysokim pressingiem uniemożliwiła rozwinięcie skrzydeł gościom. Druga tercja rozpoczęła się jeszcze lepiej dla gospodarzy. Już 13. sekunda przyniosła podwyższenie prowadzenia. Później mieliśmy gonitwę wyniku przez katowiczan i dobrą destrukcję Cracovii. Walka na bandach, ale też składne akcje w dobrym tempie. To charakteryzowało ten mecz. Na 5 minut przed końcem goście zdobyli gola kontaktowego i emocje wzrosły do maksimum. Wycofanie bramkarza w ostatnich dwóch minutach miało dać dogrywkę śląskiej ekipie. Ale to gospodarze zdobyli bramkę. Wynik 3-1 oznacza, że Cracovia prowadzi w tej rywalizacji już 2-0 i jest w połowie drogi do finału. Wciąż jeszcze nie przegrała w play-offie meczu.
Poniżej zapis meczu (naprawdę warto):

Druga para to także rywalizacja śląsko-małopolska. GKS Tychy (w ćwierćfinale 4-3 z Automatyką Gdańsk) kontra Podhale Nowy Targ (4-2 z TKH Toruń) oznaczało prawdopodobnie wielkie emocje.
Pierwsze spotkanie długo bramek nie przynosiło. W drugiej tercji nastąpiło jednak 2,5 minuty, kiedy obejrzeliśmy 3 gole. Najpierw prowadzenie objęli gospodarze. I to od razu dwubramkowe. Szczególnie gol w osłabieniu mógł załamać gości. Ci jednak w tym samym okresie swojej przewagi zdobyli gola kontaktowego. Emocje trwały niemal do samego końca. Dopiero 2,5 minuty przed końcem gospodarze rozstrzygnęli ten mecz. Później jeszcze trafili do pustej bramki nowotarżan i mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.
Poniżej bramki:
I cały mecz:

Na własnym lodzie Podhale potrzebowało zwycięstwa, by mistrz Polski nie uciekł zbyt daleko. To spotkanie zdecydowanie należało do bramkarzy. Taktyczna gra obu zespołów nie psuła przyjemności z oglądania. Mimo tego można było zobaczyć mnóstwo sytuacji. Gole wpadły dopiero w końcówce meczu. W 55. minucie przewagę wykorzystali gospodarze i było 1-0. Kiedy wydawało się, że nowotarżanie minimalnie pokonają tyszan, ci ostatni doprowadzili do remisu i dogrywki. Ta trwała niecałe 8 minut. Rozstrzygnął ją Marcin Kolusz. Tym sposobem w tej rywalizacji mamy remis, co prawdopodobnie oznacza wielkie emocje w dalszym jej ciągu.
Poniżej skrót z tego meczu:

Mecze nr 3 w niedzielę w Katowicach i w poniedziałek w Tychach. Emocje gwarantowane. Transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl. Zapraszam, bo warto.