Zvezda je zasijala

in #teamserbia5 years ago

Sinoć u punom Pioniru, pred više od šest hiljada navijača košarkaši Crvene Zvezde ubedljivo su savladali podgoričku Budućnost. Bio je to prvi susret u finalnoj seriji, a za titulu su potrebne još dve pobede. Po sinoć prikazanom Crvena Zvezda je favorit. Gosti iz Podgorice igrali su samo poluvreme. Tačnije na kraju prvog poluvremena (45:42) domaći su napravili seriju i takvu igru su nastavili u trećoj četvrtini.

Svi u Crvenoj Zvezdi su odigrali dobro, ali mora se izdvojiti Bili Beron, koji je još jednom pokazao da je fantastičan šuter i jedan od glavnih igrača ovog tima. U prvom kvartalu odbrani gostiju velike probleme je pravio Majkl Odžo. I on je takođe pokazao da je bitan igrač u Zvezdinoj rotaciji. Filip Čović je po ko zna koji put potvrdio da je trebalo ranije da se vrati u Zvezdi. On ima kvalitet i to što je sin Nebojše Čovića za njega je balast, a ne privilegija. Davidovac i Dobrić u svojim ulogama. Faje je odradio odličan posao u odbrani, jer je ispred sebe imao velikog Early Clarka. Cirbes, ne super, ali onoliko koliko je trebalo. Takođe u drugom poluvremenu i Rivers je pokazao da je pojačanje. Kod gostiju Goga Bitadze je pogodivši dve trojke fantastično otvorio utakmicu, međutim kasnije je u odbrani odigrao kriminalno, a u napadu nije pogodio ni jedan šut. Bolji od ostalim Bio je Noris Kol ali kod njega je bilo odsustvo podređivanja timu.Svi ostali ispod nivoa koji se od njih očekuje.
Već sutra novi meč. Meč koji je mnogo važan za obe ekipe. Pobeda Zvezde značila bi da joj je u najgorem slučaju majstorica sigurna, ali i da bi u Podgorici imala dve meč lopte. Siguran sam da bi Zvezda jednu od te dve iskoristila.
Sa druge strane pobedom u drugoj utakmici Budućnost bi dobila šansu da pred svojom publikom završi seriju.
Do sutra treningom se ništa neće ispravljati jer nema vremena. Ostaje da vidimo ko će imati više svežine i šta će treneri uraditi mešanjem karti. Neću prognozirati, ali Zvezda je favorit. Crveno beli sve imaju u svojim rukama i potrebno je samo da ponove sinoćnju partiju.