Analiza Techniczna #10 – Podsumowanie spotkania z 05.09.2017

in #bitcoin7 years ago

mmc.jpg

Nathan Rodschild powiedział kiedyś „kupuj, gdy leje się krew”. Wczorajsza decyzja Ludowego Banku Chin spowodowała lawinę wyprzedaży. Chiński Bank Centralny zdecydował, iż wszystkie fundusze zgromadzone przez ICO mają zostać zwrócone. Najmocniej traciły altcoiny z Ethereum na czele, na którym oparta jest spora część zbiórek. Bitcoin również nie uniknął spadków. Przyglądnę się wiodącym kryprowalutom i omówię bieżącą sytuację oraz sentyment.
Pod koniec wpisu chciałbym również poświęcić trochę miejsca na wiadomości płynące od Beatcoin.pl. Dzisiaj jest ostatnia szansa na wzięcie udziału w ankiecie, w której pytam Was co mógłbym ulepszyć/zmienić w naszych spotkaniach. Za każdą odpowiedź bardzo Wam dziękuję :)

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c

Bitcoin

W ubiegłym tygodniu wspominałem, iż poziomem docelowym dla ceny BTC jest zniesienie Fibonacciego na 261,8% czyli okolice 4820 USD. Ale ze względu na bliskie sąsiedztwo z psychologicznym poziomem 5000 USD, tam kierowałem Waszą uwagę. Na załączonym wykresie o interwale H1 szczyt nie dotarł do poziomu 5000 USD, ale na wielu giełdach został on osiągnięty. Korekta sprowadziła cenę Bitcoina w okolicę 3800pkt, przy którym nastąpił zwrot. W tym momencie cena znajduje się w okolicach wsparcia na 4200 USD oraz linii trendu spadkowego. Zieloną elipsą oznaczyłem ważny punkt czyli przełamanie linii trendu spadkowego. Jeśli zostanie ono wsparte wolumenem najbliższym poziomem oporu jest 4400 USD. Kolejnymi poziomami są 4620 USD oraz szczyt w okolicach 5000 USD W przeciwnym wypadku istnieje możliwość ponownego spadku ceny w okolice wsparcia na 3800 USD

btch1.png

Na wykresie o interwale H4 dokładnie widać poziomy zwrotne skorelowane z wskaźnikiem RSI.

btch4.png

Na tym wykresie oznaczyłem również świece wzrostowe, świece spadkowe i towarzyszący im wolumen. Co warte odnotowania świecą spadkowym towarzyszył znacznie wyższy wolumen w przeciwieństwie do świeć wzrostowych. Pokazuje to niedźwiedzi sentyment i potwierdza korektę.

btch4vol.png

Ethereum

W zeszłym tygodniu cena ETH znajdowała się przy ważnym oporze na 0,083 (zielona linia). W ostatnim czasie wspomniany poziom był testowany kilkukrotnie i żaden z testów nie zakończył się przełamaniem. Na cenę Ethereum miała również wpływ decyzja Chińskiego Banku Centralnego.
Spadki, które mogliśmy obserwować w ostatnim czasie wyhamowały, a formowana świeca przypomina formacje „młota”. Co warte cena dotarła do poziomu 0,067, do którego już trzykrotnie następowało odwrócenie.

ethd1.png

Na interwale H4 dokładnie widać wyhamowanie ceny, które dodatkowo wspiera wyższy wolumen i niski poziom RSI. Najbliższymi oporami dla Ethereum są: 0,074; 0,08 oraz 0,083. Przełamanie tego ostatniego zdaje się być kluczowe dla trwałego odwrócenia trendu.

ethh4.png

Ethereum Classic

Ethereum Classic jest klasycznym przykładem altcoina, który warto było akumulować. W połowie sierpnia cena wyhamowała w okolicach wsparcia na 0,0031 i rozpoczęła ruch wzrostowy przełamując przy tym linie trendu spadkowego. Niestety cena zatrzymała się na oporze w okolicach 0,0048 i została sprowadzona na niższe poziomy. W tym momencie cena znajduje się na wsparciu wyznaczonego czerwonym prostokątem, a w zasadzie jego dolnym ograniczeniu. W przypadku obrony tego poziomu spodziewałbym się ponownego ataku na 0,0048.

etcd1.png

Na niższym interwale widać wyhamowanie ceny w okolicach wsparcia. Jest ono potwierdzone wolumenem, ale niestety nie jest on powalający. Do ruch na północ potrzebna będzie większa aktywność inwestorów.

ETch4.png

Lisk

Lisk po mocnych wzrostach i wyznaczeniu nowego szczyty wyhamował. Ostatnia próba wyznaczenia nowych poziomów zakończyła się niepowodzeniem, a świeca wyrysowała formację świecową zwaną jako „spadająca gwiazda”. Szczyt zbiegł się z bardzo wysokim poziomem RSI. Zobaczcie, że wzrosty budowane były przy wyższym wolumenie, ale ostatnie świece rysowane były przy niższej aktywności inwestorów. Cena Lisk znajduje się na wsparciu 0,0014, jego przełamanie może spowodować spadek w okolice 0,0011. Kolejnym wsparciem jest 0,0009

LISKd1.png

Na niższym interwale ostatnie zachowanie ceny ująłem w kanał cenowy przypominający flagę. Przełamanie jednego z ograniczeń tego kanału powinno wyznaczyć kierunek dla ceny Lisk. Ostatnia próba zejścia poniżej wsparcia 0,0011 zakończyła się niepowodzeniem, a obronie tgo poziomu towarzyszył zwiększony wolumen co oznaczyłem zielonymi strzałkami. Mimo, że wyznaczanie wyższych poziomów kończy się ostatnio niepowodzeniem warto zaznaczyć, iż przełamanie górnego ograniczenia kanału może zaowocować ruchem w okolice szczytu na 0,0018.

LISKh4.png

Monero

Monero podobnie jak wyżej omawiany Lisk wyznaczył nowy szczyt. Ze względu na brak paliwa i dość strome odbicie wzrosty Monero wyhamowały. Teraz znajdujemy się na wsparciu w okolicach 0,024. Obrona tego poziomu będzie kluczowa dla kontynuacji wzrostu. Może się okazać, że ten poziom jest chwilowym parkingiem do „zebrania sił”. Bądźcie ostrożni przy długich pozycjach ponieważ wzrosty na XMR mogą być tzn. fałszywym odbiciem.

monerod1.png

Mniejszy interwał znacznie lepiej obrazuje bieżącą sytuację. Odbiciu od wsparcia towarzyszył niski poziom RSI. W przypadku kontynuacji wzrostów warto obserwować opory na 0,031 i 0,035. Poziomy wparcia to 0,024 oraz 0,02.

moneroh4.png

NEM

Jeśli chodzi o wykres NEM niewiele zmieniło się od ubiegłego tygodnia. Ale chciałby zwrócić Waszą uwagę na jego zachowanie podczas ostatnich wydarzeń. Po decyzji Ludowego Banku Chin większość altcoinów traciło, spadki nie ominęły również Bitcoina. A cena NEM nawet nie uległa większym wahaniom. Jeżeli w przyszłości sytuacja się powtórzy może to oznaczać, iż NEM będzie swojego rodzaju hedgem na złe czasy.

NEMd1.png

Podsumowanie

Decyzja banku centralnego Chińskiej Republiki Ludowej mocno zachwiała rynek. Nawiązując do słów Nathana Rotschidla, odważniejsi i spostrzegawczy inwestorzy mogli kupić wybrane kryptowaluty po dość promocyjnych cenach. Z podobnymi wydarzeniami mieliśmy do czynienia w przeszłości. Jak wspomniałem, w którejś z analiz – rynek kryptowalut jest niezwykle dynamiczny i wymaga ciągłej obserwacji.
Po zamknięciu ankiety w oddzielnym poście na Steemit opiszę jej wyniki i płynące z niej wnioski. Ankieta jest mi potrzebna po to aby ulepszyć nasze spotkania. Chciałbym abyście, oprócz analiz, mogli dowiedzieć się zdecydowanie więcej na temat analizy technicznej.

Beatcoin.pl

Beatcoin.pl przez ostatni tydzień nie odpoczywał! Na ich rynkach pojawiły się dwie nowe waluty (a w zasadzie tokeny): pierwszy, polski personalny token Wapniak Coin (WAP) oraz oficjalna waluta Królestwa Kabuto czyli Kabuto Coin (KBC). Właściciele giełdy zapowiedzieli poprawki wizualne, spowodowane coraz to szerszą ofertą walut, a także poinformowali o optymalizacji skryptu i zwalczeniu problemów z serwerami.

DGDnwGT.png

Tak, link, który znajdziecie pod nazwąBeatcoin.pl w tym poście jest reflinkiem. Zakładając konto przez ten link wrzucacie mały grosik do mojej świnki skarbonki. Dziękuję! :)

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

satoshi nakamoto.png

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.13
JST 0.032
BTC 65231.30
ETH 2943.84
USDT 1.00
SBD 3.66