Альтернативна енергетика

in Ukraine on Steemlast year

Свого часу я, як людина, відповідальна за технічний розвиток підприємства, опрацьовував питання використання сонячної енергії в нашому регіоні. Сучасні події знову змусили повернутися до цього.



Попри всю перспективність і розрекламованість, мушу зазначити, що сонячна енергія це не панацея. Принаймні на сучасному її розвитку. Ми опрацьовуємо це питання серйозно, із залученням відповідних фахівців і аналізом даних, які не завжди вільно доступні широкому загалу.

image.png

За кліматичними умовами Україна належить до регіонів із середньою інтенсивністю сонячної радіації. Це й не дивно, адже ми знаходимося у помірному кліматичному поясі. Кількість сонячної енергії, що надходить на одиницю площі, протягом року становить тут 1000-1350 кВт*год/м2. Задумайтеся, на 1 м2 площі за цілий рік надходить 1000 кВт енергії. Це зовсім не означає, що ми здатні всю цю енергію перетворити на електричну.

За рівнем інтенсивності сонячного випромінювання країна може бути поділена на три чи чотири регіони - Західний, Центральний, Південно-Східний та Південний. А тепер найцікавіше: за допомогою найпоширеніших сонячних батарей сьогодні можна перетворити цю енергію на електрику з ефективністю до 24%.

Трохи конкретних цифр. Для прикладу ми змоделювали фактичну виробітку електроенергії сонячними панелями HH-POLI-120W, 1 шт., площею 1 м2. Ось що ми б отримали протягом року:

image.png

Тобто 0,3 - 0,5 кВт*год в добу з 1 м2. Тепер ви собі можете уявити яку площу треба зайняти сонячними панелями, щоб отримати хоча б якусь електричну енергію. Загалом аналітика показала, що 1 м2 за рік здатен виробити 148 кВт. Для порівняння в компанії є один завод, який за годину споживає 64 000 кВт.

Нам, звичайно, довелося відмовитися від ідеї використання сонячної енергії. Однак це не означає, що сонячна енергетика є поганою. Сонячні панелі і надалі є актуальними для побутового використання, або для встановлення сонячних електростанцій у більш сонячних регіонах.

В нашому конкретному випадку термін окупності сонячної електростанції складав кілька десятиліть і тому цей проект було визнано недоцільним. Зате кілька років тому ми побудували невелику гідгоелектростанцію. Ось цей проект справді можна вважати успішним. Вона не здатна забезпечити заводи електроенергією, але на її обслуговування потрібні дуже малі кошти, тоді як вона безперервно виробляє електроенергію, яка подається в загальну мережу.

Можливо така децентралізація, коли електроенергія виробляється тисячами малих установок, відповідно до умов конкретного регіону, і є запорукою стійкості всієї енергетичної системи країни.

Sort:  

Exactly! Not only of the country, but of the world! Generate energy locally, without transmission infrastructure and without transport losses! As small-scale as possible, in order to be universally secured (if your plant breaks down, you hang on to the neighbour...) and to profit from the very individual circumstances (biomass occurrence, possibility of geothermal energy extraction, wind strength and frequency,...). All experts KNOW that this is the right way. Nevertheless, it is not being followed because corporate interests and huge profits are involved, which would be lost...

 last year (edited)

Perhaps the existence of a unified energy system is not a bad thing. But it is necessary that there are not 10 suppliers in this system, but 10 thousand or 10 million.

Hiha , in #deutsch wird geworben mit "kostenlosem" Solarpaneel und Wallbox und Speicher , für´s E-Auto , aha , wenn sowas für´s Auto reichen soll ... .
Ein Paneel bringt so viel ?
Oder diese anderen Dinger , mit Wind , auch so eine kleine "Fläche" mit Röhrenrotoren , wie ´n Stück Zaun , dessen Leistung , naja wohl auch nicht übel ist.
Anyway , bei uns ist !es nicht erwünscht selbst Strom zum Erzeugen zu, ... .

!invest_vote

 last year 

I wonder if many people were tempted by such offers. From your words, the ad looks very attractive. It seems that you can save nature, the climate and your own money. Then people are in for a big disappointment.

Waiting for the #OVERUNITY , höhö .

!invest_vote

@udabeu denkt du hast ein Vote durch @investinthefutur verdient!
@udabeu thinks you have earned a vote of @investinthefutur !

There are many different types of energy we know. But we can call wind, solar heat, and water as natural sources of energy. By using these properly we can get benefits for free.

 last year 

Over time, alternative energy will develop and, I think, will begin to dominate.

Yes. The energy and fuel systems currently in use will soon become commonplace and disappear. Then us you say, we have to use natural energy to produce energy.

 last year 

Децентралізація то наша сила!

Трохи не зрозумів разрахунки, кіловати на добу, а не на сонячний день та і в зимку в нас будуть зовсім інші цифри, бо сонця мало. А хотілось би чогось що постійно дає е/е

 last year 

Так, децентралізація незрівнянно змінила наші міста в кращу сторону. Так само могло б бути і з енергетикою.

Ви праві, взимку за цілий день 1 м2 сонячних батарей здатен згенерувати лише 0,2 кВт*год. З гідроелектростанціями трохи краща ситуація. Але вони теж генерують різну кількість енергії в різні пори року. Весною - це пік генерації, літом, коли сухо, або взимку - теж дуже мало.

 last year 

О, тобто треба комплектувати енергетику з різних джерел енергії. Десь сонце, десь вітер, десь вода, десь біогаз. Теж цікаве джерело, тим більше сировини для цього в нас генерується достатньо)

 last year 

Згоден на всі сто. Кожен регіон багатий чимось своїм. Наприклад у нас є сільськогосподарське підприємство з данськими інвестиціями. Вони побудували біогазову установку, сировина - продукти життєдіяльності свиней. Крута штука.

 last year 

Саме про цю сировину я і казав)

Сельхозгосподарств в нас достатньо!

А ще туди можна любу органіку! Хоч тирсу, хоч гній з під тваріин, хоч водорослі.

Не все так просто але реально)

 last year 

На мій погляд соняшна енергетика найбільш цікава в використанні для побуту, тут є сенс, що до підприємств нема поки що альтернативи гідро, тепло. тим більш атому

 last year 

Так, для тих, хто живе у приватних будинках, це має сенс. У мене є співробітниця, яка встановила собі на подвір’ї кілька сонячних панелей і заробляла на "зеленому тарифі". Був непоганий заробіток. Але без "зеленого тарифу" встановлення сонячних панелей окуповується надто довго. Тим не менше, це автономність.

@udabeu denkt du hast ein Vote durch @investinthefutur verdient!
@udabeu thinks you have earned a vote of @investinthefutur !

 last year 

Та хоча б наладилося, бо у нас як вимкнули світло в 21.00 вчора, та тільки сьогодні в 11.39 ввімкнули!

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.12
JST 0.032
BTC 62184.89
ETH 2995.49
USDT 1.00
SBD 3.97