Oficjalne wezwanie do składania wniosków dotyczących struktury Fundacji | Etap pierwszy

in #polish5 years ago (edited)


1.png


Oficjalne wezwanie do składania wniosków dotyczących struktury Fundacji


PRZECZYTAJ CAŁĄ TREŚĆ, ABY UZYSKAĆ WAŻNE INFORMACJE

Propozycje te mają dotyczyć struktury Fundacji wspólnotowej, natomiast NIE MAJĄ dotyczyzć finansowania propozycji projektów. Musimy najpierw zbudować Fundację, zanim jeszcze będzie można rozważyć finansowanie.

Grupa Robocza nie ma żadnych szczególnych wymagań dotyczących wniosków, ponieważ chcemy, aby były one jak najbardziej otwarte. Propozycje muszą jednak określać, w jaki sposób Fundacja będzie działać.

Na końcu tego postu zamieściliśmy również przykład propozycji.

Każda propozycja powinna opierać się na faktycznym celu, jaki przyświeca Fundacji, która ma pomóc w wypchnięciu Steema na do mainstreamu.


Proces składania wniosków


  • Propozycje będą nadsyłane w dwutygodniowych rundach. Każda runda jest okazją do uzyskania informacji zwrotnej i odpowiedniego dostosowania wniosków. Oczekujemy, że osoby składające wnioski zidentyfikują i wykorzystają możliwości współpracy w celu stworzenia jak najsilniejszych propozycji.

  • Obrady w celu omówienia nadchodzących propozycji i ogólnego kierunku rozwoju zostaną zaplanowane na koniec każdej rundy.

  • Wstępnie, składanie propozycji zostanie wstrzymane w ciągu sześciu tygodni, a te przedłożone będą poddane głosowaniu "on-chain".

  • Harmonogram może ulec zmianie, jeśli Grupa Robocza uzna, że proces wymaga więcej czasu.

  • Prosimy, aby każda grupa lub osoba, która napisze propozycję, poinformowała nas o tym w komentarzach lub w The Steem Alliance Discord Server.


Szczegóły procesu składania wniosków


Celem tych wniosków jest to, abyśmy my, społeczność, stworzyli jak najkorzystniejszą strukturę Fundacji, jaką tylko możemy. Uważamy, że w tym celu potrzebujemy czasu na informacje zwrotne, jak również na współpracę.

Mając to na uwadze, Grupa Robocza podzieli ten proces na (3) dwutygodniowe okresy lub "etapy". Umożliwi to rozwój i poprawę tych propozycji w tym czasie dzięki informacjom zwrotnym otrzymywanym od samej społeczności. Daje to również czas na to, aby osoby piszące propozycje mogły zobaczyć inne propozycje i ewentualnie doprowadzić do połączenia kilku projektów (przez tych, którzy je projektują) w celu uczynienia czegoś jeszcze lepszego poprzez współpracę.

To wszakże nie ma być konkurencja i rywalizacja, ale raczej współpraca i zjednoczenie, aby spróbować zbudować coś, co będzie korzystne dla nas wszystkich.


Etap pierwszy (14 lutego - 28 lutego)


Celem na tym etapie jest rozpoczęcie planowania propozycji struktury (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) przy jednoczesnym jak największym otwarciu jej na społeczność. Do końca tego dwutygodniowego okresu spodziewamy się, że każda grupa będzie w stanie zaprezentować publicznie swój ogólny zarys struktury.

  • Chociaż wszystkie szczegółowe informacje mogą jeszcze nie być dokładnie sprecyzowane, powinieneś być w stanie przynajmniej wyjaśnić swoje zamierzenia, ogólne wyobrażenie o tym, jak je osiągnąć i opisać, oraz w jaki sposób będzie działać proponowana przez Ciebie struktura.

Wówczas opublikujesz publicznie swój pomysł i możesz zacząć zbierać opinie od społeczności. Zachęcamy również wszystkich, którzy chcieliby zamieścić film na dtube, aby zaprezentować swoją propozycję w swoim poście. To jest oczywiście opcjonalne, ale może pomóc większej liczbie osób usłyszeć i zrozumieć Twoją propozycję.

Na koniec tego etapu posty zostaną zebrane i umieszczone na blogu @steemalliance, aby ułatwić dostęp do nich wszystkich. Zorganizujemy również spotkanie ratuszowe, aby odpowiedzieć na pytania i upewnić się, że wszyscy są świadomi celów i procesu, jaki mamy przed sobą.

Proszę użyć tagu #foundationproposal w swoim poście na końcu każdego etapu.




Masz pomysł, ale szukasz współpracy? Użyj tagu #proposalcollaboration, aby odnaleźć innych, którzy chcieliby podjąć współpracę.


Etap drugi (1 marca - 15 marca)


Etap ten polega na dopracowaniu szczegółów i pracy nad tym, w jaki sposób będziecie rzeczywiście wdrażać ideę, którą wysunęliście. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo otrzymywać informacje zwrotne od społeczności i rozwijać się w oparciu o te informacje.


  • Pod koniec tego okresu powinniście być w stanie przedstawić bardziej ustrukturyzowane spojrzenie na wasz pomysł, mając jednocześnie wystarczająco dużo szczegółów, aby pokazać, że jest to coś, co jest w rzeczywistości wykonalne.


Pod koniec tego etapu propozycje zostaną zebrane w jeden post i umieszczone na blogu @steemalliance, aby wszystkie były łatwo dostępne. Zorganizujemy również obrady, aby odpowiedzieć na pytania i upewnić się, że wszyscy są świadomi celów i procesu, jaki mamy przed sobą.

Proszę użyć tagu #foundationproposal w swoim poście na końcu każdego etapu.


Etap 3 (16 marca - 30 marca)


Jest to ostatni etap i w tym czasie powinieneś dokładnie dopracować swoją propozycję, starając się jednocześnie słuchać pożytecznych informacji zwrotnych od społeczności i pracując nad poprawą swojej propozycji struktury w jak największym możliwym stopniu.

  • Do końca tego etapu oczekuje się, że ostateczna propozycja zostanie przygotowana, a niezbędne szczegóły uwzględnione. Będzie to propozycja poddana pod głosowanie, musi więc być kompletna.


Zostanie opublikowane ostateczne wezwanie do składania wniosków, w którym podana zostanie określona godzina i data deadline'u. Po tym z góry określonym czasie nie będą przyjmowane kolejne wnioski i nie będzie można wprowadzać żadnych dodatkowych zmian przed rozpoczęciem głosowania. Będzie to "punkt zamrożenia" propozycji, z którego przejdziemy do głosowania nad tym, co zostało przedstawione.


Po otrzymaniu wszystkich oficjalnych propozycji, zostaną one zebrane i opublikowane w jednym poście przez @steemalliance, tak aby łatwo można było zobaczyć wszystkie ostateczne propozycje struktury Fundacji, które następnie zostaną poddane pod głosowanie.


.
Następnie odbędą się obrady, aby ogłosić ostateczne propozycje, które zostaną poddane pod głosowanie, jak również szczegółowo wyjaśnić, w jaki dokładnie sposób głosowanie będzie wyglądało. Wszystko to zostanie oczywiście ogłoszone także "on-chain", ale w duchu otwartej komunikacji nagramy to także ustnie.




Jakie są zadania Grupy Roboczej w powyższej procedurze?

Celem Grupy Roboczej będzie gromadzenie wszystkich propozycji w jednym miejscu podczas każdego z etapów oraz

Celem Grupy Roboczej będzie zebranie tych propozycji w jednym miejscu na każdym etapie, aby ułatwić każdemu ich odnalezienie, jednocześnie starając się komunikować z każdym zespołem, aby upewnić się, że wszelkie ich wątpliwości zostaną rozwiane. Kolejnym celem będzie próba powiązania korzystnych informacji zwrotnych z samymi grupami i pełnienie roli łącznika w celu zapewnienia otwartego przepływu informacji. Będziemy kontynuować cotygodniowe obrady, ale pod koniec każdego etapu będziemy także upewniać się, że pytania każdego zespołu znalazły odpowiedź. Następnie zamieścimy propozycje zebrane na blogu @steemalliance, aby były one jak najbardziej widoczne.

Grupa Robocza będzie również pracowała nad tym, jak w jakim kształcie przebiegać będzie głosowanie nad propozycjami i będzie publicznie informować o pracach nad tym zagadnieniem..


Ważne informacje:


  • Nagrody z postów @steemalliance nie będą miały żadnego wpływu na żaden z powyżej opisanych procesów.

  • Informacja zwrotna jest tylko informacją i może być zaimplementowana lub zignorowana przez każdą grupę, to zależy wyłącznie od zainteresowanych. Mimo tego, że to głosowanie jest decydujące, mamy nadzieję, że każda grupa spróbuje wysłuchać konstruktywnych informacji zwrotnych i wykorzystać je do ulepszenia swojej propozycji.

  • Wszystkie grupy będą mogli złożyć ostateczną propozycję na etapie końcowym.




Struktura wniosków



Aby uczynić to tak zorganizowanym i zrozumiałym, jak to tylko możliwe, opracowaliśmy kilka pytań otwartych, aby pomóc nie tylko poszczególnym osobom w formułowaniu swoich propozycji, ale także społeczności w ich porównywaniu. Sugerujemy, aby propozycja odnosiła się do następujących kwestii, ale nie są one ściśle wymagane, jeśli nie mają zastosowania do konkretnej propozycji.



Tytuł roboczy - Jakiej nazwy użyjecie dla waszego projektu struktury Fundacji?


Zespół - Kto jest częścią zespołu projektowego?


Opis ogólny / podsumowanie - Opisz w kilku akapitach, prostymi słowami, kształt proponowanej struktury.


Przeznaczenie - Jaki jest cel proponowanego przez was kształtu struktury?


Głowne zalety - Jakie są zalety właśnie takiego kształtu struktury? Jakie problemy rozwiązuje? Jak korzysta na niej społeczność?


Misja / Wizja - Jakie sa cele tak zaprojektowanej Fundacji i jak zostaną osiągnięte?


Struktura organizacji - Jak dokładnie będzie ustrukturyzowana proponowana przez was Fundacja?


Członkowie Fundacji - Jak bedą wybierani członkowie fundacji oraz ich role? Jak długo będą obejmować dane stanowiska?


Kierownictwo - Jeżeli struktura będzie miała w sobie role kierownicze; Jak będą te rola funkcjonować? Jakie będą poziomy przywództwa? Jak dokładnie będzie to ustrukturyzowane?


Zaangażowanie społeczności / Komunikacja - Jaką rolę będzie odgrywać społeczność w waszej strukturze? Jak będzie reprezentowana? Jak będzie utrzymywana komunikacja?


Odpowiedzialność - W jaki sposób Fundacja (pod Twoją strukturą) będzie odpowiedzialna przed społecznością? Jak, jeśli w ogóle, wspólnota będzie w stanie usunąć członków, jeśli nie będą oni przestrzegać zasad i misji przedstawionych przez zatwierdzoną strukturę?


Status prawny - Jakiego rodzaju będzie status prawny proponowanej Fundacji?


Finansowanie - Jak Fundacja będzie finansowana? Czy będzie zależna od fundraisingu, dotacjach, czy będzie nastawiona na zysk?


Finansowanie projektów - Jak przyszłe projekty będą finansowane? Jaką rolę, jeśli w ogóle, będzie odgrywać w tym społeczność?


Współpraca / Interakcja - Jak widzicie współpracę Fundacji z takimi projektami jak Steem DAO?


Plan - W którym miejscu jesteście przy planowaniu struktury Fundacji i jakie są następne kroki?


Informacje zwrotne / Więcej informacji - Gdzie społeczność może zaangażować się w waszą propozycję struktury? Czy macie serwer Discord albo konto, z którym można się skontaktować lub śledzić w tym celu?




Zależy nam, by proces powstawania Fundacji był jak najbardziej otwarty, ale także dobrze zorganizowany. Mamy nadzieję, że kilkuetapowy proces zachęca do współpracy, jednocześnie dając szansę społeczności na podzielenie się opiniami dotyczącymi projektów, które będą miały realny wpływ na przygotowywane propozycje.


Fundacja będzie dziełem tworzonym przez społeczność, wystarczy tylko zebrać się razem, by dać jej początek.


Dzękujemy,

Grupa Robocza Steem Alliance
@Ehiboss, @Eonwarped, @Inertia, @Jedigeiss, @Lemouth, @LLFarms, @Neoxian, @Reggaemuffin, @Shadowspub, @Travisung, @Twinner

Tłumaczyli: @saunter i @fervi


Czym jest Steem Alliance?


Steem Alliance to idea społeczności Steem oddolnie budującej Fundację, której celem będzie rozwijanie całej sieci Steem.


Głównym założeniem Fundacji jest zostanie "twarzą blockchainu", współpracując z innymi grupami działącymi na Steemie (jak np. grupa pracowników Blocktrades), a także ze Steemit Inc., w celu rozwijania całej sieci Steem w dobrym kierunku. Najważniejszym zadaniem jest próba wprowadzeniu Steem do mainstreamu z skupiając się na marketingu, utrzymaniu Steemit.com, rozwój steemd, wykraczaniu poza platformę oraz organizację wydarzeń związanych ze Steemem. Finansowanie musiałoby być oparte na fundraisingu i/lub przez zorientowanie na zysku, ale również dzięki wsparciu od Steemit Inc..


Celem Grupy Roboczej jest nadzorowanie powoływania Fundacji przy jednoczesnym zapewnieniu przejrzystości i uczciwości tego procesu, a także uwzględniania głosu społeczności. Po utworzeniu Fundacji, Grupa Robocza zostanie rozwiązana.

Sort:  

Dzięki za tłumaczenie, choć wciąż niewiele z tego rozumiem :D Przede wszystkim wciąż nie mam pojęcia czy "Fundacja" to tylko hasło, czy faktycznie @steemalliance chce tworzyć fundację, w sensie prawnym. Jeśli to pierwsze to określenie "fundacja" wprowadza w błąd (mi kojarzy się przede wszystkim z jedną z form organizacyjnych NGO). Jeśli natomiast to drugie, to pierwszym pytaniem i kwestią do rozwiązania nie są te podane w artykule, lecz gdzie Fundacja będzie miała siedzibę i wg jakiego prawa będzie działała. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że fundacja (w sensie prawnym) nie ma członków, dlatego bezpośredni wpływ na jej działanie będzie miało zaledwie kilka osób. Stowarzyszenie (jako forma prawna) w tym względzie jest o wiele bardziej demokratyczne i daje możliwość bezpośredniego udziału w takiej inicjatywie większej ilości osób.

W języku angielskim polskie fundacje to raczej charities, stąd wydaje mi się że jednak chodzi to aspekt fundamentu i założycielstwa. Tak to sobie tłumaczę.

Też uważam, że słowo Fundacja jest niefortunne, a przynajmniej w polskim tłumaczeniu.

Nazwa trochę niefortunna rzeczywiście, niemniej nie wpadłą mi do głowy żadna lepsza. Zresztą to, jaki to ma mieć status prawny nie jest określone i musi yć sprecyzowane w każdej propozycji.

Congratulations @steemalliance-pl! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 50 upvotes. Your next target is to reach 100 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Dzięki za tłumaczenie!

Posted using Partiko Android

!tipuvote 0.2 hide

checked & resteemed

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.12
JST 0.033
BTC 69488.13
ETH 3501.35
USDT 1.00
SBD 3.69