Полімерні відходи: як утилізується сміття в Україні?

in #trash5 years ago (edited)

Однією з ключових проблем сучасності є переробка відходів. До забруднення навколишнього середовища призводить щорічне збільшення кількості пакувальної тари, в тому числі, пластикових виробів.

не мусорь.jpg

Пластик вже досить давно замінив скляну упаковку. Цей матеріал значно дешевше і практичніше в процесі експлуатації. Особливої уваги вимагають ПНД відходи , представлені трубами, плівками та іншими матеріалами. Поліетилен низького тиску має високі експлуатаційні характеристики, але з часом вони знижуються і матеріал потрапляє на смітник. Полімерні матеріали використовуються практично у всіх галузях промисловості, в тому числі, харчовій. Існує думка, що такі матеріали не є небезпечними для навколишнього середовища. Насправді, це величезна помилка. Будь-які полімери завдають величезної шкоди навколишньому середовищу. Відомо, що в природних умовах поліетилен низького тиску розкладається сотні років. Плівкові матеріали досить часто потрапляють в шлунки тварин, що призводить до загибелі.

Скільки в Україні підприємств для спалювання та переробки сміття?

В Україні є сміттєспалювальні заводи. Вони знаходяться в найбільших містах: Києві, Харкові та Дніпропетровську. Але працює тільки один - в Києві, та й він, за інформацією інтернет джерел, припинив свою роботу в середині 2018 року. Примітно, що на підприємстві вже протягом 3 десятиліть експлуатуються котли для спалювання сміття. Тому підприємству потрібна термінова модернізація.

Інтернет джерела стверджують, що на території України знаходиться понад 7 тис. законних сховищ сміття і більш 35 тис. незаконних. Офіційні і неофіційні звалища займають майже 5% території держави.

**Перший завод по переробці сміття **

В 2019 році влада заявила, що Києві з'явиться перше в Україні сміттєпереробне підприємство. Будівництво планується завершити в 2021 році. Вартість будівельних рабіт складе 3,7 млрд гривень. За інформацією видання “Політ Хаос”, фінська компанія Ferroplan також планує побудувати сміттєпереробний завод в місті Тячів, на Закарпатті. Будівництво відбудеться в рамках проекту “Чиста Європа”.

стихийная свалка.jpg

Основним джерелом полімерних відходів є великі населені пункти. У минулі часи поліетилен низького тиску не перероблявся. Використовували спеціальні поховання. Але практика показала, що такий підхід неефективний. Тому на сьогоднішній день з'являються пункти роздільного збору полімерів і високотехнологічні підприємства, призначені для утилізації.

стихийная свалка.jpg
Фото з сайту pixabay.com

В даний час використовується кілька способів утилізації поліетилену низького тиску та інших полімерів. Деякі переробні підприємства практикують спалювання полімерних матеріалів. Цей варіант вирішення проблеми є неефективним, оскільки призводить до забруднення навколишнього середовища. До більш технологічних відносяться піроліз, який передбачає обробку полімерів під високою температурою. Одним з найбільш ефективних рішень є гранулювання. Отримані гранули використовують в якості сировини для виготовлення інших полімерних виробів.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.12
JST 0.034
BTC 63815.31
ETH 3124.40
USDT 1.00
SBD 3.99